آرایشی و بهداشتی

پاک کننده طبیعی آرایش

روغن نارگیل

پاک کننده طبیعی آرایش:

پاک‌کننده‌های آرایشی یا پوست را بیش از حد خشک می‌کنند، یا باعث چرب شدن بیش از حد آن می‌شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از چنین اتفاقی، استفاده از روغن‌های طبیعی برای پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست است.

روغن‌های طبیعی ‌منافذ پوستی را مسدود نمی‌کنند، آب مورد نیاز پوست را تامین می‌سازند و پوست را براق، سالم و نرم نگه می‌دارند.
برای استفاده از این روغن‌های طبیعی، باید پنبه آرایشی (cotton ball) را به چند قطره از این روغن‌ها آغشته سازیم و بعد با کمک آن، آرایش را از روی پوست پاک کنیم. استفاده از این روش به‌طور منظم، مانع از پیری پوست می‌شود و درخشش پوست را هم افزایش می‌دهد.
روغن زیتون، یکی از بهترین روغن‌های طبیعی برای همین منظور است و به علخ عناصر نرم‌کننده و ترمیم‌کننده یکی از بهترین گزینه‌ها برای پوست‌های خشک به شمار می‌رود.
روغن کرچک (کاستور) و روغن جوجوبا هم بهترین انتخاب‌ها برای پوست‌های حساس هستند. روغن بچه نیز خصوصا برای پاک کردن ریمل مژه مناسب است که معمولا به‌سختی پاک می‌شود.

روغن نارگیل هم یکی از بهترین پاک‌ کننده‌های آرایش طبیعی می‌باشد. اگر در هوای گرم و مرطوب زندگی میکنید بهتر آنست که شب‌ها از این روغن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *