گیاهان دارویی, مفرده

گیاه آووکادو

آووکادو

گیاه آووکادو یا گلابی تمساح یا خوجدیس با نام علمی Persea americana نام درخت و میوه‌ای است که در مناطق گرمسیری و مناطقی با اقلیم مدیترانه‌ای می‌روید و میوه‌ای گوشتی و سبز و برّاق با هسته‌ای درشت دارد. تکثیر این گیاه معمولاً از طریق پیوند زدن انجام شده و این کار باعث بهبود کیفیت و افزایش محصول این درخت می‌شود. در سال ۲۰۱۷ کشور مکزیک ۳۴ درصد مجموع تولید جهانی آووکادو را در اختیار داشته‌است. پس از مکزیک کشورهای دومنیکن، اندونزی، کلمبیا، پرو و آمریکا بزرگترین تولید کنندگان آووکادو هستند. آووکادو

آووکادو از گیاهان گلدار است و در خانوادهٔ گیاهی برگ‌بوئیان طبقه‌بندی شده‌است. این گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و تا ۲۰ متر رشد می‌کند و رشد خیلی سریعی دارد. این گیاه همیشه برگ‌های سبز دارد که طول آن‌ها به ۱۲ تا ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد. گل‌های آن نامشخص (ناپیدا) و به رنگ زرد مایل به سبز و به عرض ۵ تا ۱۰ میلی‌متر است. میوهٔ گلابی شکل یا مشابه تخم‌مرغ آن از نظر گیاه‌شناسی یک میوهٔ سته است که ۷ تا ۲۰ سانتی‌متر طول و بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ گرم وزن دارد. این میوه دارای هسته‌ای بزرگ و در مرکز میوه به طول ۵ تا ۶/۴ سانتی‌متر است.

آووکادوگیاه آووکادو

برخی افراد به این میوه حساسیت دارند. دو نوع حساسیت اصلی به این میوه وجود دارد:

  • حساسیت در افراد حساس به گرده گیاهان بلافاصله پس از خوردن آووکادو رخ داده و باعث خارش در دهان و گلو می‌شود.
  • برخی افراد حساس به لاتکس با خوردن آن دچار درد شکم، کهیر و اسهال و استفراغ می‌شوند.

آووکادو دارای چربی‌های متفاوتی است. برای یک آووکادوی معمولی:

  1. بر اساس وزن آووکادو ۳۵٪ بیشتر از موز پتاسیم دارد. آووکادو سرشار ازاسید فولیک و ویتامین K است و از منابع غذایی غنی برای ویتامیب B6 و ویتامین C، ویتامین Eو اسید پانتوتنیک به شمار می‌آید.
  2. آووکادو دارای ۷۵٪ فیبر نامحلول و ۲۵٪ فیبر محلول است.

برگ‌ها

علاوه بر خود میوه آووکادو برگ‌های ان را خشک کرده و به عنوان ادویه در انواع غذاها مثل خوراک لوبیا و غیره استفاه می‌کنند.

این برگ برای حیوانات خاصیتی نداشته بلکه برای گوسفند، اسب و بزها سمی است.

آووکادوآووکادو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *