تغذیه سالم

کشک سنتی

کشک سنتی

خواص درمانی کشک

کشک یکی از فرآورده هایی است که از قدیم به طور سنتی و از روی تجربه جزء برنامه‌ی غذایی مردم ما بوده است و به علت داشتن اسیدهای آلی، ضد عفونی کننده دستگاه هاضمه ( معده، روده ی کوچک و روده ی بزرگ) می باشد. کشک به عنوان یک غذای نفاخ و هم آورنده و سفت کننده روده محسوب می شود؛ به همین علت برای هضم راحت آن از نعنای خشک استفاده می گردد.

موارد مصرف کشک

کشک به عنوان یک غذای مقوی گرسنگی را کاهش داده و حجم کمی از معده را اشغال می کند. از کشک به عنوان یک افزودنی به غذاهایی مانند آش رشته، آش جو، کشک بادمجان و حلیم بادمجان یا به عنوان ماده‌ی اولیه در کله‌جوش استفاده می شود.

توصیه های پزشکی

با توجه به این که کشک یکی از غنی‌ترین منابع پروتئین حیوانی است؛ بنابراین محیط مناسبی برای رشد و ازدیاد میکروارگانیزم های مختلف می باشد که اغلب سبب مسمومیت های شدید و حتی مرگ می گردد، لذا توجه به موارد ذیل ضروری است:

– اگر علاقه‌ای به استفاده از کشک سنتی ندارید حتماً از کشک های بسته بندی ( پاستوریزه) شده که دارای برچسب و مجوز بهداشتی می باشند، استفاده کنید.

– کشک را در یخچال نگهداری نمایید.

– تا حد امکان از مصرف کشک مایع بازخودداری کنید و درصورت استفاده 20 دقیقه قبل از مصرف آن را بجوشانید تا میکروارگانیزم های آن کاهش یابد.

طبیعت کشک

کشک دارای طبیعت سرد و خشک, قابض و مبّرد(سردکننده) است و موجب تسکین تیزی صفرا و خون می‌شود، برای رفع اسهال مزمن بسیار مؤثر است. کشک دیر هضم است و سبب تولید بلغم خام و نفخ مخصوصاً در مزاج‌های سرد و تر است.

علایم کشک فاسد:

بوی تند و زننده یکی از علایم کشک فاسد است.
از دیگر علایم کشک فاسد می توان به تغییر رنگ، بوی نامطبوع ، غلیظ شدن بیش از حد اشاره کرد.

مضرات کشک چیست ؟

کشک زیاد، PH خون را پائین آورده و تاثیر منفی می گذارد.
یکی از مضرات کشک این است که طبع سردی دارد. پس سعی کنید بعد از ان یک غذای گرم بخورید.
محتوای بالای نمك در صورت مصرف طولانی آن خطر پوكی استخوان و نارسايی كليه را در افراد مستعد بالا ميبرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *