آرایشی و بهداشتی

ماسک زردچوبه

ماسک زردچوبه

 ماسک زردچوبه

زمانی که از زردچوبه برای پوست استفاده می‌کنید، این ماده باعث درمان «آکنه، التیام آسیب‌های پوستی (مانند آفتاب سوختگی)، و درخشش پوست» شما می‌شود.

استفاده از زردچوبه حتی برای درمان بیماری گال نیز مفید است. گال یک بیماری پوستی خارشی است که ناشی از فعالیت انگل گال است. این بیماری به وفور در آسایشگاه‌ها و سربازخانه‌ها دیده می‌شود.

در زمان استفاده از ماسک زردچوبه باید به یاد داشته باشید که به طور موقت رنگ پوستتان زرد می‌شود. همچنین برخی افراد ممکن است نسبت به زردچوبه آلرژی داشته باشند. از این رو، پیش از استفاده از آن از عدم حساسیت پوستی به زردچوبه اطمینان حاصل کنید.

زرد چوبه دارای خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب است و قرمزی پوست و آکنه را برطرف می کند، و چربی پوست را اندازه می کند. این ماده جای جوش را کاملا از بین می برد و استفاده از آن برای چین و چروک صورت عالی است.

ماسک زردچوبه محافل تیره زیر چشم را درمان می کند، و نیز علاوه بر کاهش موهای زائد صورت با زرد چوبه، این ماده شگفت آور به درمان جای زخم هم کمک می کند، همچنین بهبود قابلیت ارتجاعی پوست این ماسک برای تحریک رشد سلول های پوستی جدید بسیار موثر است.

می‌توانید آب و زرچوبه را به نسبت ۲ به یک مخلوط کرده و خمیر به وجود آمده را بر روی پوست خود بمالید. ۱۵ دقیقه صبر کنید تا این ترکیب بر روی پوست خشک شود. سپس می‌توانید صورتتان را با آب ولرم بشویید.

ماسک زردچوبه از مواد قابل دسترسی به وجود می آید پس حتما آن را امتحان کنید و از زیبای پوست صورت خود لذت ببرید و این ماسک مفید و شگفت انگیز را به کسانی که دوست دارید هم پیشنهاد کنید تا بتواند از پوستی زیبا بهره مند شود داشتن یک پوست صاف و شفاف به شما اعتماد به نفس می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *