سلامتی, ظروف سنتی

قابلمه مسی و کفگیر آهنی

 

قابلمه‌ مسی و کفگیر آهنی:

معروف است که پزشکان به کسانی که از درد مفاصل رنج میبرند، داشتن یک دستبند مسی را توصیه میکنند و دلیل این امر را هم کمبود یونهای مسی در خون ذکر میکنند که با تماس دستبندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته میشود.
از سوی دیگر محققین، یکی از علتهای بروز بیماری آلزیمر را رسوب یونهای آلومینیوم در مغز عنوان میکنند.
تا چند دهه پیش، مردم کشور ما رسم داشتند برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه‌های مسی استفاده میکردند و یک کفگیر آهنی داشتند که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار میگرفت.

هیچکس نمیدانست چرا باید این کفگیر درون قابلمه مسی قرار بگیرد، فقط میدانستند برای پخت غذا خیلی لازم میباشد.

داستان از این قراره که بدن (مخصوصاً مغز) برای سلامت و نشاط و کنترل اسیدلاکتیک و کورتیزول به ٦ میلیارد یون مس نیاز دارد و به همین نسبت یون آهن.

کمبود یون مس باعث میشود شما دائم احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت کنید و مدام دهن‌درّه کنید. در ضمن هیچ کارخانه داروئی نمیتواند از یون یک عنصر برای شما قرص تهیه کند … و آنهایی که مثلاً به اسم قرص آهن به خورد ما میدهند شامل مولکول آهن هست و برای بدن هیچ کاربردی ندارد.

ولی تا این جا بدانید که غذا موقع پخت در درون قابلمه مسی، از یون آزاد شده این ظرف استفاده میکند و در بدن شما فوق‌العاده احساس نشاط و انرژی ایجاد میکند. دیگر از آن دهن‌درّگی و خمیازه و کسالت خبری نیست و باعث طول عمر مفید و سلامتی جسمی میشود.

ولی یک دفعه در دهه پنجاه از این نون خشکیها آمدند و داد میزدند (قابلمه مسی ……. کفگیر آهنی خریداریم …) و با یک قیمت مناسب این قابلمه ها را خریدند و به جای آن قابلمه آلومینیومی میدادند. هیچکس در آن دهه‌ها نفهمید این همه قابلمه مسی کجا میرود؟

الان ظرفهای استیل و تفلون و… به بازار آمده و مدعی هستند غذا داخل این ظرفها زودتر پخته میشود و به کف ظرف نمیچسبد. ولی مردم ما خبر ندارند که همین یونهای مضر در این ظروف عامل سرطان هستند و به راحتی یون سرب و آلمینیوم و … میتونند در جا، یک کودک ٦ ماهه را ظرف یک سال به بیماریهای کمبود خونی و سرطان و یک فرد بزرگسال را در طی ٥ سال به بیماریهای کبدی و خونی و طحال دچار کند و بعدش هم آدمی را به سرطان ابتلا میکند.

به همه دوستان پیشنهاد میکنیم حتماً برای پخت غذا (مخصوصاً غذاهای آبکی) از قابلمه مسی و کفگیر آهنی استفاده کنند. حداقل برای یک بار هم شده تا ظرف سه روز اثر آن را روی بدن خودتون ببینید.

حالا جالبه توی شمال ایران موقع پخت خورشت (مخصوصاً فسنجون)، یک تیکه آهن یا نعل اسب میاندازند وسط خورشت تا حسابی رنگ بگیره … این کار باعث آزاد شدن یونهای آهن و سلامتی بدن میشود. اگر دقت کنید مردم مازندران و گیلان تقریباً در حد صفر دچار بیماریهای خونی و سرطان خون میشوند.
در مناطق آذربایجان، داخل سماور، نعل آهنی می‌اندازند و این کار باعث آزاد شدن یونهای آهنی شده و مقداری از آهن بدن را تامین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *