سلامتی

چه کسانی نباید نعناع استفاده کنند؟

احتیاط مصرفهای نعناع

چه کسانی نباید (عرق) نعناع استفاده کنند؟!

-افرادی که در سن بزرگسالی هستند و علاوه بر اینکه مشکل مری و معده دارند، با خوردن عرق نعنا و خود گیاه نعناع در هضم و جذب غذا نیز دچار مشکل می‌شوند نباید استفاده کنند.

-زیرا این گیاه اسفنگتر بالای معده را شل کرده و هضمی که گوارش باید برای غذا داشته باشد، به راحتی صورت نمی‌گیرد.

-زیاده‌روی و مصرف آن به طور مداوم و طولانی مدت ممکن است سبب بالا رفتن فشار خون و برخی ناراحتی‌های گوارشی شود.

مصرف عرق نعناع برای کودکان زیر ۲ سال محدودیت دارد.

مصرف زیاد عرق نعناع باعث ایجاد یبوست می‌شود. همچنین به دلیل اثر شل‌کنندگی دریچه تحتانی مری، مصرف آن در افرادی که برگشت اسید معده به مری (رفلاکس معده) دارند، بایستی با احتیاط همراه باشد. به طور کلیاین فراورده بیشتر در درمان اسهال مؤثر است تا یبوست.

– می‌تواند علائم آلزایمر را کاهش دهد و در افزایش حافظه و تمرکز افراد بسیار تاثیر گذار است.

-ممکن است این پرسش شما باشد که آیا عرق نعناع فشار خون را بالا می‌برد؟ پژوهش‌ها نشان می‌دهند که زیاده روی در خوردن نعناع و به خصوص روغن نعناع ممکن است علاوه بر افزایش فشار خون، ضربان قلب را هم افزایش دهد. توصیه می‌شود افرادی که داروهای کاهش فشار خون می‌خورند حتما درباره خوردن فراورده‌های نعناع و تداخل دارویی با پزشک خود مشورت کنند.

سخن پایانی
مصرف عرق یا دمنوش آن، به دلیل برخورداری نعنا از ترکیبات طبیعی مفید، می‌تواند به سلامتی بدن کمک کند. در حالی که تحقیقات در رابطه با عرق نعناع محدود هستند، متخصصان معتقدند که خواص نعناع و روغن نعناع را می‌توان به سایر فراورده‌های نعناع نیز نسبت داد.
نعناع می‌تواند به بهبود هضم کمک کند و همچنین با عفونت‌های میکروبی و غیره مبارزه کند. درست کردن نوشیدنی با استفاده از عرق نعناع، ایده‌ بسیار خوبی برای لذت بردن از خواص آن در طول روز است.
بهتر است برای درمان نفخ و دل درد، روزانه تنها یک استکان عرق نعنا را پس از هر وعده‌ غذایی میل کنید. با این حال، توصیه می‌شود که اگر شرایط یا بیماری خاصی دارید، حتما پیش از مصرف عرق نعناع به عنوان یک روش درمانی، با پزشک خود مشورت کنید و احتیاط‌های مصرف نعناع را هم جدی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *