آرایشی و بهداشتی, تغذیه سالم

تخم شربتی

تخم شربتی

تخم شربتی:

مولتی ویتامینی بنام تخم شربتی:

دانه ریحان تنها برای پرورش گیاه ریحان نیست بلکه همانطور که همه ما می دانیم این دانه های پرخاصیت که در ایران به تخم شربتی نیز به شهرت رسیده اند قابل خوردن بوده و برای سلامتی بسیار مفید هستند.

1- منبع فوق‌العاده‌ی کلسیم است به طوری که 5 تا 6 برابر بیشتر از شیر دارای کلسیم است.ضمنا اگر کودکتان به شیر حساس است و نمیتوانند لبنیات مصرف کند فراموش نکنید ماده معدنی به نام بورون در تخم شربتی وجود دارد که باعث انتقال کلسیم به استخوان کودک میشود.

2- منبع فوق‌العاده‌ی اسیدهای چرب امگا 3و 6 است که سبب تقویت هوش کودک میشود و حتی بیشتر از تخم کتان هوش کودک را تقویت میکند.

3- اگر موز را به عنوان منبع پتاسیم میشناسید، بدانید که دانه‌های تخم شربتی 2برابر بیشتر از موز پتاسیم دارد و سلامت قلب کودک را تضمین میکند.

4- 3 برابر بیشتر از اسفناج آهن دارد و ملوان زبل اگر این را میدانست حتما کنار اسفناجش، یک لیوان تخم شربتی میخورد. این دانه از کمخونی ناشی از فقر آهن جلوگیری میکند.

5- اسهال و یبوست فرق نمیکند، هر دو باعث کم وزن شدن کودک میشود. این دانه‌ها بی نظمی روده را کنترل میکند و نفخ را از بین میبرد.  برای رفع یبوست در کودکان معجزه آسا عمل میکند.

6- طی بارداری مصرف روزانه 10گرم از این نوشیدنی، برای تقویت قلب و صحت مزاج وخوشرنگی و زیبایی جنین بسیار مفیدست.

7- مصرف آن طی شیردهی، سبب ازدیاد شیر مادر میشود ولی در مصرف آن نباید زیاده روی کرد.

8-  سرفه کودکان را برطرف میکند. اما فراموش نکنید که این دانه ها سیرکننده هستند و نباید بیش از نصف فنجان این دانه‌ها را به صورت شربت به کودک بدهید (یعنی کمتر از نصف قاشق مرباخوری تخم شربتی را در آب بریزید. چون دانه های تخم شربتی آب را به خود جذب میکند و پف میکند).

9-  یک مولتی ویتامین خانگی است و در تابستان از کم آبی بدن هم جلوگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *